KURS ONLINE

Nasz kurs p.t. Dotacje Unijne - Sekrety firm doradczych to wyjątkowe szkolenie, które zawiera niezwykle skuteczne techniki i sposoby ubiegania się o dotacje unijne. Wiedza zawarta w naszym opracowaniu to wynik wieloletniej pracy doświadczonych konsultantów oraz doradców z zakresu pomocy w pozyskiwaniu funduszy dla firm ze środków unijnych. W naszeym szkoleniu przedstawiamy w sposób całkowicie praktyczny wszystkie kolejne działania, jakie należy wykonać by uzyskać środki na dofinansowanie własnego pomysłu. Na przykładzie jednego, uniwersalnego projektu (wniosku o dofinansowanie, biznesplanu oraz innych dokumentów) ukazano tajniki skutecznego opracowywania dokumentacji, eliminujące niepotrzebne błędy, redukujące zbędne ryzyko oraz maksymalizujące szanse na sukces!

ZAWARTOŚĆ KURSU ONLINE

1. WSTĘP

- wprowadzenie,
- jakość,
- cele dotacji,
- etapy dotacji,
- jak napisać wniosek?

2. GDZIE SZUKAĆ DOTACJI?

- obszary inwestycji,
- procenty dofinansowań (udział własny),
- kwoty dofinansowania,
- instytucje pośredniczące,
- wszystkie konkursy dla firm z podziałem na województwa, powiaty i miejscowości całego kraju.

3. KIEDY SZUKAĆ DOTACJI?

- praktyczne wskazówki,
- harmonogramy.

4. JAKIE CELE MOŻNA SFINANSOWAĆ?

- co można kupić w ramach dotacji,
- czego nie można sfinansować.

5. JAK CZYTAĆ DOKUMENTACJĘ?

- jak czytać dokumenty, które są ważne.

6. JAK OPRACOWAĆ POMYSŁ NA DOTACJĘ?

- jak wymyślić dobry pomysł, który ma realne szanse powodzenia.

7. JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO DOTACJI?

- najczęściej występujące problemy,
- sposoby w jaki sposób można je wyeliminować.

8. JAK WYPEŁNIĆ WNIOSEK?

- załączniki obowiązkowe i opcjonalne,
- omówienie projektu, w tym wniosku, biznesplanu, innych dokumentów,
- omówione wszystkie kluczowe pola ze szczegółowym komentarzem "co pisać?", "jak pisać?" i "czego unikać?"

9. JAK ZWIĘKSZYĆ SWOJE SZANSE?

- co zrobić by wyprzedzić konkurencję?

10. CZEGO NIE WOLNO ROBIĆ?

- w których obszarach nie warto ryzykować?,
- jak uniknąć niepotrzebnych błędów, których nie można naprawić.

11. GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

- źródła dodatkowych informacji.

12. JAK ZACZĄĆ?

- chcecklista zawierająca harmonogram z poszczególnymi etapami, których nie można pominąć w procesie ubiegania się o dotację,
- co robić "krok po kroku" by nie ominąć żadnego ważnego etapu.

Pliki PDF

- ważne adresy WWW (kluczowe adresy w sieci dla ubiegających się o dotację),
- wniosek oraz biznesplan (analiza, omówienie wszystkich pól formularzy, wskazówki co pisać, jak pisać, czego unikać),
- słownik pojęć (nazwy, terminy stosowane w tematyce dotacyjnej),
- lista konkursów dla firm z podziałem na poszczególne województwa.


Carefree by Kevin MacLeod, Link: https://incompetech.filmmusic.io/song/3476-carefree, License: http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. CZY MOGĘ UBIEGAĆ SIĘ O DOTACJĘ?

Oczywiście, że tak. W 99% przypadków nie ma większych przeszkód w pozyskaniu bezzwrotnych dotacji unijnych przeznaczonych na rozwój przedsiębiorstwa.

2. CO ZROBIĆ ABY UBIEGAĆ SIĘ O BEZZWROTNĄ DOTACJĘ?

Przygotować wniosek o dofinansowanie (wraz z biznesplanem oraz innymi dokumentami) zgodnie z wytycznymi (kryteriami) konkretnego konkursu (działania). Wytyczne są określane przez instytucję zarządzającą ogłaszającą konkurs.

Do najważniejszych instytucji pośredniczących w Polsce zaliczamy:

 • Lokalne Grupy Działania (324 Lokalne Grupy Działania)
 • Urzędy Pracy (496 oddziałów)
 • Urzędy Marszałkowskie (po 1 w każdym województwie)
 • Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości
 • Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
 • Bank Gospodarstwa Krajowego
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (314 oddziałów)
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych (309 lokalnych oddziałów)
 • Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

3. CZY POTRZEBUJĘ POMOCY FIRMY DORADCZEJ?

Nie ma takiej potrzeby. Będąc w posiadaniu odpowiednich informacji dotyczących przygotowania wniosku o dofinansowanie jesteś w stanie samodzielnie przygotować kompletną dokumentację. Warto zaznaczyć, iż dokumentacja jaką musisz złożyć do odpowiedniej instytucji to nie tylko wniosek o dofinansowanie, ale także inne dokumenty. Kompletny projekt, czyli wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami to kilkadziesiąt lub więcej stron. Na szczęście Twoja praca ogranicza się maksymalnie do 40-70 stron tekstu, gdyż pozostałe strony projektu już nie wymagają od Ciebie aż takiego zaangażowania w postaci opracowania szczegółowych opisów kluczowych tematów.

4. KTO JEST ODBIORCĄ EBOOKA DOTACJE UNIJNE - SEKRETY FIRM DORADCZYCH?

Nasz kurs jest adresowany do przedsiębiorców oraz potencjalnych przedsiębiorców zamierzających założyć swój nowy biznes. Niezależnie od tego czy jesteś osobą prowadzącą działalność gospodarczą, udziałowcem spółki cywilnej, wspólnikiem spółki jawnej, spółki z o.o., spółki komandytowej lub innej, czy dopiero zamierzasz postawić pierwsze kroki w biznesie, możesz się ubiegać o dotację wykorzystując moją wiedzę jaką zgromadziłem na przestrzeni wielu lat pracy w branży doradczej. Kurs skierowany jest dla firm produkcyjnych oraz usługowych zamierzających przeprowadzić inwestycje (zakup maszyn, urządzeń, środków transportu, wyposażenia, narzędzi, mebli, sprzętu IT oraz budowy hal i budynków, przeprowadzania remontów) celem podniesienia konkurencyjności przedsiębiorstwa. Kurs jest przeznaczony dla wnioskodawców ubiegających się o dotację w Urzędach Marszałkowskich, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Lokalnych Grupach Działania. Wiedza zawarta w naszej publikacji jest dość uniwersalna, dlatego można ją wykorzystac do sporządzenia dokumentacji dla innych konkursów: z Urzędów Pracy, Banku Gospodarstwa Krajowego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Uwaga: Kurs zawiera autorską instrukcję wypełniania dokumentów o dofinansowanie dla konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski. Każde pole wniosku oraz biznesplanu jest opatrzone odpowiednim komentarzem wraz z konkretnym poleceniem "jak pisać", "co pisać" i "czego unikać". Proszę pamiętać, iż przygotowanie wysokiej jakości projektu (całej dokumentacji) nie polega na wypełnieniu kolejnych pól poszczególnych formularzy. Treść musi być rzeczywiście wartościowa (także pod kątem regulaminu oraz wytycznych konkursowych, choć nie tylko), dlatego wyłącznie dokumentacja na wysokim poziomie pod względem merytorycznym może nam zapewnić realny sukces.

6. KTO JEST AUTOREM KURSU?

Osoby posiadające doświadczenie w branży doradczej w zakresie pomocy w pozyskiwaniu dotacji ze środków unijnych. Przygotowaliśmy wiele wniosków o dofinansowanie i wiemy co dokumentacja powinna zawierać, na co zwrócić uwagę, które obszary są kluczowe a o czym niekoniecznie wspominać. Z oczywistych względów zastrzegamy sobie anonimowość, gdyż nasz kurs zawiera treści stanowiące tajemnice firm doradczych. Z wykorzystaniem wiedzy zawartej w naszej publikacji możesz samodzielnie sporządzić wniosek doskonałej jakości pod względem merytorycznym. Wysokiej jakości projekt to przede wszystkim jego wysoka skuteczność - im wyższa jakość treści we wniosku, tym większe szanse na dofinansowanie Twojego pomysłu.

7. DLACZEGO DZIELIMY SIĘ NASZĄ WIEDZĄ?

Z uwagi na duże zainteresowanie naszymi usługami w zakresie pomocy w pozyskiwaniu funduszy z dotacji unijnych nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich zleceń. Opracowanie każdego wniosku wymaga sporo czasu, szczególnie z powodu konieczności wykonania wielu równorzędnych prac. Każdy doradca samodzielnie opracowuje 5-10 wniosków co już dość mocno komplikuje pracę z uwagi na konieczność zarządzania wieloma oddzielnymi procesami. Problem braku czasu dla kolejnych klientów wymusił znalezienie nowego rozwiązania. Tym rozwiązaniem jest właśnie nasz kurs, w którym dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.

8. CO ZYSKASZ KUPUJĄC KURS?

Porównanie samodzielnego opracowania wniosku oraz skorzystanie z usług firmy doradczej:

 • oszczędność
 • - samodzielne opracowanie wniosku: od 999 PLN.
  - usługi firmy doradczej: od 10.000 PLN do 100.000 PLN.
 • bezpieczeństwo
 • - samodzielne opracowanie wniosku: ryzyko wycieku informacji zminimalizowane niemal do zera, gdyż nikt nie ma dostępu do naszych danych.
  - usługi firmy doradczej: usługi firmy doradczej: ryzyko wykorzystania danych, ryzyko wycieku danych - wyniki finansowe klienta, zatrudnienie, majątek prywatny i firmowy, klienci, dostawcy, odbiorcy, ceny, polityka i strategia firmy, kontrakty, umowy, zlecenia, zamówienia, zobowiązania prywatne i firmowe, w tym wszelkie pożyczki, kredyty oraz leasingi oraz przede wszystkim nasz pomysł na nowy produkt lub usługę.
 • elastyczność
 • - samodzielne opracowanie wniosku: forma i zawartość naszej dokumentacji zależy wyłącznie od nas.
  - usługi firmy doradczej: forma i zawartość naszej dokumentacji zależy od nas, ale także od firmy doradczej co przeważnie stanowi kompromis. Takie rozwiązanie nie musi nas satysfakcjonować.
 • szybkość
 • - samodzielne opracowanie wniosku: samodzielne opracowanie wniosku umożliwia pracę w dowolnym czasie oraz nakładzie sił.
  - usługi firmy doradczej: klient jest zawsze uzależniony od wolnych terminów firmy doradczej.
 • niezależność
 • - samodzielne opracowanie wniosku: mamy pełną niezależność.
  - usługi firmy doradczej: jesteśmy uzależnieni od firmy doradczej.
 • możliwości
 • - samodzielne opracowanie wniosku: możemy opracować tyle wniosków ile chcemy.
  - usługi firmy doradczej: jedno zlecenie to jeden wniosek, za każde zlecenie należy zapłacić.
 • wiedzę
 • - samodzielne opracowanie wniosku: praca we własnym zakresie gwarantuje nam zdobycie doświadczenia w tematyce dotacji unijnych. Z czasem możemy zająć się profesjonalnie pisaniem wniosków dla innych firm.
  - usługi firmy doradczej: nie zdobywamy żadnej wiedzy.
 • skuteczność
 • - samodzielne opracowanie wniosku: max. 30% szans na dotację.
  - usługi firmy doradczej: 50% szans na dotację.
  - samodzielne opracowanie wniosku w oparciu o nasz ebook: 90% szans na dotację!

9. ILE KOSZTUJE KURS?

999 PLN. Cena nie jest wygórowana, zwłaszcza biorąc pod uwagę wiedzę jaką otrzymasz na temat dotacji unijnych. Z pewnością żadna firma doradcza nie udzieli Wam takich informacji i żaden doradca nie podzieli się z Wami taką wiedzą. To ich praca i za to biorą pieniądze, czyli za wiedzę, którą się z nikim nie dzielą. Dla porównania firmy doradcze za pomoc w przygotowaniu projektu (wniosku dofinansowanie oraz reszty dokumentacji) liczą sobie od 4 do 10 tys PLN netto za projekt oraz tzw. success fee, czyli wynagrodzenia dodatkowego za sam fakt, iż dotacja otrzyma pozytywną ocenę. Wartość success fee waha się od 3% do nawet 10% i liczona jest od wielkości dofinansowania. Podsumowując, za przygotowanie projektu przez firmę doradczą zapłacisz średnio 7,5 tys PLN netto za wniosek (cały projekt) oraz 6% wartości całego dofinansowania. Przy założeniu, że ubiegasz się o 500 tys pln dofinansowania za success fee zapłacisz 30 tys PLN netto. Razem za całą usługę będzie trzeba zapłacić 37,5 tys PLN netto. Żadna firma doradcza nie zagwarantuje 100% skuteczności. Posiadając nasz ebook możesz przygotować tyle projektów ile chcesz i nikomu nie musisz już więcej płacić.

10. GDZIE MOGĘ ZAKUPIĆ KURS

Zamówienia można składać poprzez wysłanie maila na adres: szkoleniabiznes@protonmail.com
Płatność WYŁĄCZNIE poprzez PayPal
W polu odbiorca wystarczy podać adres mail: szkoleniabiznes@protonmail.com
Dostęp do kursu udzielany jest w ciągu 24 godzin od wpływu środków na konto.

11. PRAWA AUTORSKIE

Wszelkie treści wykorzystane w kursie Dotacje Unijne - Sekrety Firm Doradczych (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Potrzebujesz pomocy?

Nie wiesz od czego zacząć? Nie masz pomysłu na dotację? Nie masz pomysłu na innowację? Potrzebujesz wsparcia? Zamierzasz samodzielnie napisać wniosek? Nic prostrzego. Weź udział w szkoleniu a dowiesz się wszystkiego na temat dotacji unijnych!

Jak zapisać się na szkolenie?

Wystarczy wysłać wiadomość na adres:
szkoleniabiznes@protonmail.com

strona główna | szukaj dotacji | instytucje | programy | nabory | konkursy | aktualności | kurs online

regulamin

PRAWA AUTORSKIE
Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.


inteligentny rozwój | infrastruktura i środowisko | wiedza edukacja rozwój | polska cyfrowa | polska wschodnia | pomoc techniczna | europejska współpraca terytorialna
Fundusze Europejskie | Mapa Dotacji UE | Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich | Wikipedia | Mapy | GUS